Као наставак сарадње са ПУ „Лане“, ученици седмих разреда наше школе су посетили Еколошки базар који су припремили ученици предшколског узраста. Као улазница био је један пластични чеп у циљу сакупљања што већег броја чепова у оквиру пројекта „Чепом до осмеха“. Ученици наше школе могли су да виде различите предмете направљене од материјала за рециклажу, цртеже природе, фотографије окружења са неповољним утицајем антропогеног фактора. Уживали смо у представи коју су припремили ученици предшколског узраста на тему загађења водених екосистема: „Живот једне рибе“. Представа је на један интересантан, једноставан и креативан начин послала поруку о заштити животне средине јер како наши другари из предшколске групице кашу НЕМАМО ПЛАНЕТУ Б.

Професорка биологије
Јелена Вукчевић