У оквиру програма Дечије недеље, 5.октобра 2012. године организован је Фестивал дечјег стваралаштва. Програм је реализован на Калемегдену, испред павиљона „Цвијета Зузорић“. Програм је осмишљен као музичко сценски приказ дечјег стваралаштва у фестивалској атмосфери са презентацијом дечјих креативних радионица. Учествовало је око 400 деце узраста од 6 до 17 година из предшколских установа, основних и средњих школа и деце из интернационалних школа у Београду.

На овом фестивалу наступила је и ученица наше школе Ивана Д. Теофиловић (ученица VIII/1 разреда), која је на такмичењу „Златна сирена“ 2012, освојила једну од првих награда у жанру Изворна народна песма.

Посебан циљ овогодишњег програма био је заједничко дружење деце и младих различитих узраста са вршњацима из специјалних образовно-васпитних установа и удружења особа са сметњама у развоју.

Дечија недеља 2012. Дечија недеља 2012. Дечија недеља 2012.