У организацији наше школе у уторак 10.03.2015. год. у свечаној сали школе организовано је дружење ученика од 1. до 4. разреда са дечјим песником и представљање нове књиге поезије Мирослава Кокошара. Била је ово прилика да ученици развију љубав према књижевности, да се мотивишу за читање књижевних дела и навикавају на изражајно усмено и писмено изражавање. Песме Мирослава Кокошара покривају све сфере детињства – љубав, дружење, школовање, спорт, итд. Дружење је рецитацијом стихова своје поезије улепшала и секретар школе, Илинка Маринковић. Ова посета представља намеру школе да ученицима проширимо читалачке видике, што је један од примарних задатака васпитања и образовања, и рад на том пољу наставићемо и у наредном периоду.