Сваки пројекат носи у себи могућност да се нешто промени у животној средини која нас окружује. Пословни људи, научници, организације, деца, … користе различите начине да реше проблеме везане за загађење животне средине. Ово је био начин на који су ученици 4/2 одељења започели једну еко авантуру правих ЧУВАРА ПРИРОДЕ са жељом да скрену пажњу деци и становницима Врчина на загађења у нашем месту. Дизајнирали су еко мајце, чарапе, папуче и на њима записали своје еколошке поруке. У оквиру одељења направили су модну ревију. Најлепше и најкреативније радове окачили су у школи да би и други ученици и наставници наше школе могли да их виде. Изложба је постављена 15.09.2014. год. Ученици 4/2 и њихова учитељица Гордана Апостоловић се надају да ће ова акција допринети здравијој и чистијој животној средини. Изложбене мајице ће се продавати на школском базару а добијени новац ће послужити за неку нову еко акцију.