Искористили смо леп дан (4.5.2015.год.) и могућност да час реализујемо ван учионице.

Захваљујући породици Саше Ђорић, који нас је позвао да реализујемо овакав вид наставе на њиховом  имању, ученицима је омогућено да на очигледним примерима утврде стечена знања о утицају и повезаности живе и неживе природе. Захваљујући стручности господина Ђорића (дипл. инг.агрономије) и љубазности његове породице, ученици су обишли  пластенике, видели биљке у различитим фазама раста, увидели разлику у утицају сунчеве светлости, топлоте и воде на биљке у пластенику и ван њега, чули о заштити биљака, штеточинама… После бројних питања о биљкама, ученицима је омогућено да обиђу и виде домаће животиње и њихова станишта, да добију одговоре на питања о њима, као и да утврде стечена знања о животињама. Након обиласка, љубазни домаћини су нас послужили свежим јагодама, соковима и слаткишима, а узбуђење и радост ученика је била потпуна када је сваки од њих добио по четири мале биљке (расад) који треба да засаде и негују.