Наша школа, на крају сваке школске године, награђује најуспешније ученике наградним излетом. Овога пута 50 ученика, од првог до осмог разреда, у пратњи четири наставника, у суботу 31. маја 2014. године, обишло је следеће културно – историјске споменике:

• Етнографски музеј
  • Калемегдан
  • Војни музеј
  • Природњачки музеј
  • Храм Светог Саве
  • Манастир Светог Арханђела Михаила у Раковици
  • Авалски торањ

Ученици су показали велико интересовање према сталним поставкама Етнографског и Војног, као и садржајима Природњачког музеја. У шетњи Калемегданом подсетили су се његове богате историје, а имали су прилику и да погледају слике бомбардовања Београда у Другом светском рату. Потом су посетили Храм Светог Саве и чули кратко предавање о његовој судбини и бројним годинама градње. Затим су обишли манастир у Раковици и поклонили се моштима патријарха Павла. Крај излета био је резервисан за шетњу Авалом и уживање у предивном погледу са врха торња.

Излет је реализован у времену од 9:00 до 18:00 часова. Са ученицима су ишли наставници Љиљана Кнежевић, Вера Крантић, Никола Љешњак и Данијела Николић.