Општинско такмичење у глуми – Кратке драмске форме, одржано је 08.04.2016. год. у свечаној сали ОШ „Свети Сава“ у Врчину. Такмичење је организовано у сарадњи школе и Пријатеља деце Гроцка. Нашу школу представили су чланови драмско-рецитаторске секције од 5. до 8. разреда с представом „Школски дан“, освојили 1. (прво) место и пласирали се  на градско такмичење.

Секцију води проф. српског језика Сунчица Ђорђевић, која је уједно аутор текста и сценографије. За костимографију били су задужени чланови секције. Ученици су се одлично провели на наступу, позитивна трема дала им је подстрек и допринела да дочарају ликове у правом светлу. Глумачки тим чинили су: Анђелија Арсић, Марија Раденковић, Ивана Маринковић, Тамара Јашић, Тамара Матејић, Јована Теофиловић, Дара Барзин, Ана Вујић, Ања Маринковић, Бојана Радосављевић, Илија Кочовић, Иван Кнежевић, Виктор Ђуровић, Стефан Кузмановић.