Општинско такмичење у глуми – „Позоришне игре деце и младих 2016.“ одржано је у свечаној сали ОШ „Свети Сава“ у Врчину 27.04.2016. год. Организатори такмичења били су ОШ „Свети Сава“ Врчин и Пријатељи деце општине Гроцка.

Такмичење је одржано према тачно утврђеним пропозицијама. Додељене су награде за најбољу представу, најбољу женску и најбољу мушку улогу, за најбољи костим, сценографију и за најбољи сценски покрет.

О победнику такмичења одлучивао је стручни жири:

• Маја Матијевић, дипломирана глумица – председник жирија
  • Сара Апостоловић, студент друге године Академије уметности у Новом Саду
  • Никола Тодоровић, апсолвент глуме Академије лепих уметности у Београду

У такмичарском делу први су наступили чланови драмске радионице ОШ „Свети Сава“ из Врчина с представом „Бајкоград“. Као други наступили су чланови драмске трупе ОШ „Милоје Васић“ из Калуђерице с представом „Стари дани“.

Прво место и пласман на градско такмичење освојили су ученици ОШ „Свети Сава“ из Врчина. Истовремено, ученица наше школе, Марија Раденковић, освојила је две појединачне награде – награду за најбољи сценски покрет и награду за најбољи костим.