„Трка за срећније детињство“  у оквиру јесењег кроса за ученике од 1. до 4. разреда одржана је 25.10.2013. год. на терену ФК  „Врчин“. Ученици су у пратњи својих учитеља пешачили до терена на коме је одржано такмичење у трчању. Ученицима је веома пријала шетња, која је допринела развоју физичких способности и била добар вид загревања за такмичење. Ученици подручне школе имали су организован превоз ђачким аутобусом до фудбалског стадиона. Учесници трке су имали налепнице са редним бројевима. Прилог од купљених налепница дат је у хуманитарне сврхе. Реализатори ове трке су Црвени крст Гроцка, ученици и учитељи наше школе. Као награду за освојено прво, друго и треће место ученици су од општине Гроцка добили књиге, мајице, итд. „Трком за срећније детињство“ дали смо мали, али значајан допринос сиромашној деци, а нашим ученицима омогућили да буду хумани, да се одлично забаве, развијају своје моторичке способности и радују се освојеним местима.