Учитељица Гордана Апостоловић одржала је у свом одељењу 24.03.2016. год. угледни час из ликовне културе. Наставна јединица била је „Тактилност – загонетни предмети“. Часу су присуствовале психолог наше школе Мирјана Терзић и проф. разредне наставе Бојана Стевановић.

На овом часу ученици су имали прилику да посматрају, опажају и упознају свет око себе преко чула:

• Чуло вида – гледањем и анализом уметничких слика
  • Чуло слуха – слушањем музике
  • Чуло мириса – пријатни мириси дезодоранса, парфема
  • Чуло укуса – пробањем слатких, киселих, љутих бомбона
  • Чуло додира – кроз додиривање сакривених предмета које су на основу опипавања усмено описивали, цртали, бојили и одређивали им намену.

Ученици су пролазили кроз занимљиве активности и задатке. Тако су сами створили нове цртеже, били слободни да дају свој доживљај и кажу своје мишљење. Рад сваког ученика био је посебан и различит као што је свако од њих у одељењу посебан и другачији. Забављали су се, уживали, трагали, откривали и стварали. Показали су изузетну креативност и зрелост у раду и понашању током часа.

Ово искуство их је обогатило и припремило за остварење нових идеја. Прваци су доказали да су се успешно и храбро прилагодили и заузели своје место у нашој школи.

одељењски старешина,

учитељица Гордана Апостоловић